Yoga Hayal Gücü Ve Eğlenme Zamanı

Çocukluğa dönmek,  çocukça yaşamak ben bu duyguyu hep yılsonun da yaşarım. Oğlum çocukken onunla birlikte yaptığımız şeyleri şimdi kendim için yapıyor ve tahmin edemeyeceğiniz kadar eğleniyor hayal gücümle müthiş bir maceraya çıkıyorum.

Ana malzemelerim hamur, şekillerim ve aksesuarlarım. Hem de her cins aksesuar, aklınıza gelen her şeyi kullanıyorum.

Önce hamurdan ağacımı, evimi ve noel babanın kızağını yapıyorum. Evin içini zencefil ve tarçın kokusu sarıyor. Sonra bunları şekerlemeyle birleştiriyorum. Bu birleştirme sonrası 1 gece bekledikten sonra ertesi günü süslemesini yapıyorum.İşte tüm heyecan başlıyor… saatlerce oynuyorum, oğlum aklıma geliyor, zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ve onun süt kokan halini görsel ve koku duyularımıkullanarak ufak bir canlandırma yapıyorum sonrada o günlerin anısına eğlence başlıyor…

Bu sene ördeklere göl yaptım, uğur böcekleri etrafa kondu, ağaçlardan bir tanesinin bir tarafına kelebekler kondu diğer tarafını kukla hayvanlar sardı. 2 tane palyaço bizde eğlenmek isteriz diyerek kelebeklerin yanına ağaca tırmandılar ve onlarla vakit geçirmek istediler.

Diğer palyaçolar evin önünde müzik çalacağız dediler. Ayı ailesi her tarafa dağılmak istedi kimisi evin etrafına kimisi daha uzaklara dağıldılar. Ama büyük ayı ben noel babaya yardım etmek istiyorum diyerek onun arabasının kenarına çıktı. Ya iki kedicik? Nereye gideceğini ne yapacağını şaşırdılar. Dikkatlerini çeken o kadar çok şey vardı ki her tarafta dolanıp durdular. Sonunda ağaca çıkıp kelebeklerle oynamanın en eğlencelişeylerden biri olduğuna karar verdiler.

Noel baba da çocuklara hediye olarak yoga duruş kartlarını getirdi. İstediğimiz gibi yoga kartlarından alıp bir süre yoga yaptık. Bedenlerimizi rahatlatıp, duygularımızı dinlemeye çalıştık. Ben ne hissediyorum sorusu ile şenlik yaşadık.

Sonra hızımı alamıyorum ve bir tane Yogalin treni tüm bu manzaranın arkasından geçmeye başlıyor cuf cuf cuf cuf… eh böyle sihirli bir yerde müzik olmaz mı?Hemen doğa sesleri cd sini koyuyorum ve keyfime diyecek yok… hayal dünyasına daldım gittim… bu maceramda nerelere gittiğimi ne yaptığımızı hikaye olarak başka bir yazımda yazacağım… Şimdilik birkaç tane resim ekliyorum onlara bakarak sizde hayla oyun dünyasına dalabilirsiniz…

Yorumlar & Cevaplar

You must be logged in to post a comment.